KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13732043
nr 1373 2043
Carl Axel Krawe
(1886-1943), Sverige
Tusch, Långholmen. Monogramsignerad -18. Motivet: 18x23 cm
Carl Axel Krawe, svensk målare och tecknare född 1886, död 1943.
måndag 18 januari 2021
kl 19:14:56
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Carl Axel Krawe
Läs mer om Carl Axel Krawe